Osmošolci so od 13. do 17. marca preživeli ob morju, v CŠOD Breženka v Fiesi. Izkusili in spoznali smo marsikaj. Najbolj pa nam je ostalo v spominu …

• Všeč mi je bila narava, Piran, grad, morje in hrana.
  • Imeli smo se zelo lepo, spoznali smo meni že poznane drevesne vrste, različne morske trave in nove prijatelje. Jedli smo školjke, ki so bile zelo dobre, in spoznali življenje na slano-sladkem jezeru.
  • Spoznala sem nove prijatelje. Všeč so mi bile športne aktivnosti in sprehod po Piranu.
  • Zapomnila si bom disko, športne aktivnosti in sprehod po Piranu.

• Najbolj si bom zapomnila, ko sem prvič poskusila školjke, druženja z učenci iz Spodnje Idrije ter disko.
  • Najbolj si bom zapomnila zadnji večer, ko smo imeli disko in smo se lahko družili z drugo šolo. V spominu mi bo ostalo tudi to, da smo jedli školjke. Všeč mi je bilo, ko smo se sprehodili do Pirana in si tam ogledali mesto.
  • Lepo je bilo, ko smo v prostem času igrali ping pong, zapomnil pa si bom tudi, da smo igrali bingo in nisem nič zadel.
  • Všeč mi je bilo, da smo se spoprijateljili z učenci iz druge šole, ki je bila z nami v CŠOD. Uživala sem v orientacijskem pohodu.
  • Všeč mi je bilo, ker sem spoznala nove ljudi, da smo pripravljali školjke in da sem pridobila na kondiciji.
  • Najbolj si bom zapomnil, da smo igrali košarko in jedli dobre školjke.
  • Meni ej bilo všeč, ko smo se družili z učenci iz Spodnje Idrije. Všeč mi je bilo, ko smo imeli v četrtek party.
  • Najbolj si bom zapomnila druženja z učenci iz Spodnje Idrije. Zapomnila si bom, ko smo jedli školjke in ko smo imeli disko.
  • Zapomnil si bom dobro hrano, lepe sobe. Všeč mi je bil tudi teren za košarko.
  • Všeč mi je bilo, ko smo kuhali školjke in jih potem tudi jedli. Všeč mi je bilo tudi, ko smo šli v Portorož na sladoled in ko smo šli v Piran.
  • Lepo mi je bilo, ko smo delali naloge po skupinah in ko smo imeli nekaj prostega časa v Portorožu. Všeč mi je bilo, da so bili vsi prijazni in smo se lepo dogovarjali.
  • Najbolj si bom zapomnil, da sem prvič jedel školjke in streljal z lokom.
  • Zelo si bom zapomnil, kako sem kuhal školjke.
  • Najbolj všeč mi je bil sprehod in ogled Pirana in zapomnil si bom, da sem prvič jedel školjke.
  • Zapomnil si bom pohoda po Piranu in Portorožu, športne aktivnosti in, da sem spoznal zelo dobre prijatelje.