Tudi na naši šoli smo obeležili Evropski teden mobilnosti. Potekal je od 16. do 22. septembra.

V ta namen smo izvedli nekaj aktivnosti z namenom ozaveščanja učencev o pomenu trajnostne mobilnosti za kakovost bivanja, zdravja in okolja. Z učenci smo se na to temo pogovarjali, reševali kvize in brali nekatere poučne knjige. Izvedenih je bilo nekaj tehniških dni na temo prometa. Med drugim so se učenci 1. in 2. razreda preizkusili kot vozniki – kolesarčki. Z vozili na lastni pogon so morali prevoziti poligon tako, da so upoštevali prometne znake, semafor ter označbe na cestišču.

Srečali so se tudi s policistom. V njegovem spremstvu so ponovili in prikazali varno prečkanje ceste ter ugotavljali, kje so za pešce najbolj nevarna mesta. Četrtošolci so sodelovali v programu VOZIM VARNO. Ponovili so cestnoprometne predpise, še posebej tiste, ki veljajo za kolesarje. S policistom so govorili o prometni varnosti, ustrezni opremljenosti koles in prometnih pravilih za kolesarje. Preizkusili so se tudi v kolesarskem poligonu, kjer so preverili svoje spretnosti. V razredu se strinjajo, da je bila to super priprava za naslednje leto, ko jih čaka kolesarski izpit.

Sočasno s tednom mobilnosti pa razredna stopnja sodeluje tudi v tradicionalni akciji NIJZ Otroci za varnost v prometu.

Več utrinkov si lahko pogledate v galeriji.