Prvi šolski dan je vedno poseben dan. Prava življenjska prelomnica je ta dan za prvošolce in tudi njihove starše. Letos je prag OŠ Deskle prvič prestopilo dvanajst učencev.

Najprej so jih toplo pozdravili učenci 1. triade, ki so jim pripravili kratek kulturni program. Nagovorili so jih gospa ravnateljica, gospa županja, razredničarka, predstavnika šolske skupnosti in policist. Dvanajst bistrih glavic je pogumno prvič samostojno vstopilo v svojo matično učilnico. Tu so reševali uganke, se igrali igro telefon, peli, plesali in risali metulje. Prijetno druženje smo zaključili s torto.
Vsi delavci šole želimo vsem prvošolcem da bi v hram učenosti vstopali pogumno in nasmejano ter stkali prave prijateljske vezi. (VD)

Več slik najdete v galeriji.