Četrtošolci smo obeležili dan Soče s številnimi zanimivimi dejavnostmi. Najprej smo poslušali kratko predstavitev o reki Soči, v kateri smo izvedeli veliko novega. Z učiteljico smo se pogovarjali o izvoru reke, njeni poti, izlivu, bogatem živalskem in rastlinskem svetu ter o njenem pomenu za naravo in ljudi. Opremljeni z novim znanjem smo se nato odpravili raziskovat bližnjo desklansko plažo, kjer smo imeli priložnost nabrati naravni material, ki smo ga nato uporabili pri izdelovanju makete okolice naše šole. Med nabiranjem smo se tudi malce poigrali in se nasmejali, hkrati pa se tudi veliko naučili o pomenu ohranjanja okolja in o lepotah narave. Ko smo napolnili vse žepe, smo se počasi vrnili v učilnico in začeli z izdelovanjem makete. V delo smo vložili precej truda, uporabili veliko kreativnosti, predvsem pa dokazali, da znamo drug z drugim dobro sodelovati, saj nam je s skupnimi močmi uspelo izdelati čudovit izdelek, na katerega smo zelo ponosni.

Sledilo je še poustvarjanje na temo reke Soče, pri čemer je nastalo kar nekaj zanimivih del – pesmice, uganke in kratki zapisi, ki odražajo znanje in občutke o naši smaragdni lepotici. Vsa nastala dela smo z navdušenjem prebrali in se vsi strinjali, da so nastali pomembni zapisi, ki odražajo naše misli, domišljijo in ustvarjalnost, zato smo se odločili, da jih bomo na dan Soče tudi razstavili. Dobili smo kar nekaj pohval in spodbudnih besed od otrok iz drugih razredov in učiteljev, ki so nam dale še močnejši zagon in trdnejšo voljo za ustvarjanje v prihodnje. Dan Soče nam bo zaradi pestrega programa dejavnosti zagotovo še dolgo ostal v spominu kot dan poln učenja, ustvarjanja in veselja.