Spet se je obrnilo leto in ponovno je tu 1. september – dan, ko se odprejo šolska vrata, ko se hodniki napolnijo z žuborenjem klepeta, ko garderobne omare pospravijo obuvala in ko učilnice pozdravijo šolarje.
Tudi učilnica 1. razreda je dočakala, da jo je prestopilo 19 nasmejanih kratkohlačnikov … Sprejeli smo jih v telovadnici, kjer sta jih nagovorili gospa ravnateljica in gospa županja, pozdravili so jih tudi drugo- in tretješolci. 19 nič več majhnih nadebudnežev so starši simbolično opremili z rumeno rutko in jih ’poslali’ v šolo, da so postali prvošolci. Kasneje sta jih razredničarka in učiteljica popeljali po šoli do učilnice, jim pokazali razred, podelili čebelice za srečo in jih na koncu peljali še na torto. Za dobrodošlico in dober začetek leta.

Pa srečno, prvošolci!