8. septembra, na mednarodni dan pismenosti, se začenja projekt »Nacionalni mesec skupnega branja«, ki trajal do 10. oktobra. Geslo projekta se vsakoletno spreminja, v letu 2021 je bil poudarek na medgeneracijskem branju. Namen projekta je spodbujanje branja in bralne kulture ter pismenosti na nacionalni ravni. Tako so številne šole, knjižnice in društva organizirale različne dejavnosti, povezane z branjem oz. s knjigo.

Na naši šoli v okviru projekta vsako uro slovenščine začnemo s tihim 10-minutnim branjem poljubne knjige. Dogodek ponovimo v mesecu juniju.

Rdeča nit NMSB 2022 je povezava med branjem in gibanjem in bo potekal pod motom Richarda Steela  »Branje je za duha to, kar je telovadba za telo«.